МІЖНАРОДНА ПОЛІЦЕЙСЬКА АСОЦІАЦІЯ

АРТУР ТРОУП, ЗАСНОВНИК МПА

Міжнародну поліцейську асоціацію (МПА) було засновано 1 січня 1950 року за ініціативою сержанта поліції з Великобританії Артура Троупа. У травні того ж року було затверджено її емблему та девіз мовою есперанто "Служба через дружбу". Першими членами Асоціації стали 100 поліцейських Великобританії, а протягом наступних кількох років до МПА вступило понад 500 британських поліцейських.

Подальшу роботу Асоціації було спрямовано на налагодження та підтримання дружніх стосунків з поліцейськими інших країн. І це швидко дало позитивні результати. Протягом наступних трьох років було засновано Голландську, Бельгійську та Французьку секції. На початку 1955-го до Міжнародної поліцейської асоціації вже входили представники семи країн. У вересні згаданого року в Парижі відбувся перший Міжнародний конгрес. На ньому делегати прийняли Міжнародний статут та обрали керівництво МПА. Першим Президентом було обрано Андре Рохеса з Франції, а першим Генеральним секретарем - Артура Троупа з Великобританії, засновника МПА.

У 1957 році було сформовано Італійську та Ірландську секції, а через рік - Шведську секцію, а Британська почала видавати власний журнал "Поліцейський світ". Через два роки після візиту до Лондона чилійський поліцейський капітан Гонзалез об'єднав 40 своїх колег і створив Чилійську секцію, яка була єдиною поза межами Європи. Згодом, у червні 1960 року, секцію було створено зі студентів поліцейського коледжу в Гонконзі. Отже, кордони Асоціації розширилися до Далекого Сходу. З цього року філії формувалися швидко і в значній кількості. Щороку офіційне визнання отримували 3-4 секції.

З 1989 року ідеї МПА поширюються на пострадянському просторі. Нині функціонують Вірменська, Російська, Українська, Естонська, Литовська, Латвійська секції та секція Республіки Молдова. Створено також національну секцію у Казахстані. На черговій Конференції МПА у Потсдамі відбудеться її офіційне визнання і прийняття до складу Асоціації.

Нині МПА є однією з найбільших міжнародних професійних неурядових (громадських) організацій. Вона має статус консультативного представника в Організації Об’єднаних Націй та у Раді Європи. Президентом МПА на ХХ Всесвітньому Конгресі
в Ейлаті (Ізраїль) обраний П'єр Мартен Мулен (Швейцарія).

 

ПРЕЗИДЕНТ МПА ПЄР М. МУЛЕН

МПА об’єднує понад 400 тисяч поліцейських та пенсіонерів поліції з 64 країн світу. Чисельність національних секцій є різною: від кількох десятків до 60 тисяч членів у Німеччині та Румунії. А в Ізраїлі, наприклад, 80 відсотків працівників поліції є членами МПА.

Уряди багатьох країн високо оцінили організацію поліцейських з її можливостями широко обмінюватися професійним досвідом і знаннями. Наприклад, в Італії, Франції секретарську роботу Асоціації виконують спеціально призначені поліцейські. Кожна національна секція одним з найважливіших напрямів своєї діяльності вважає обмін візитами. Так, Британська секція створила "бюро подорожей", яке щорічно організовує велику кількість візитів за кордон. Ось відгук одного з поліцейських у журналі Асоціації: "...подорожувати за кордон просто туристом - ніби подорожувати в густому тумані, а членом Асоціації - мандрівка вдень під яскравим сонцем. Адже мене зустрічали з відкритими обіймами, допомагали і ставились, як до давнього друга. Це було щось незабутнє і неповторне..."

Багато національних секцій придбали або орендують бази відпочинку, готелі і віддають їх у розпорядження членів МПА. Як правило, місця для відпочинку розташовані в чудових місцевостях, де є можливість порибалити, поплавати на човні, пограти в гольф чи просто відпочити.

Національні секції організовують гуманітарні та культурні заходи, що дає змогу донести ідеї МПА до всіх людей, незалежно від того, чи є вони її членами.

Мета Асоціації – практичне втілення в життя положень Декларації прав людини, яку було прийнято ООН у 1948 році. Перш за все, це - розвиток культурних відносин між членами, накопичення знань та обмін професійним досвідом. Також Асоціація намагається виховувати почуття взаємодопомоги в мирному співіснуванні різних народів та збереження миру на землі.
Асоціація має свій гімн, а також марш. Цими музичними творами відкриваються і закриваються міжнародні зустрічі її членів. Штаб-квартира Міжнародної поліцейської асоціації знаходиться в англійському місті Ноттінгемі.

Париж, 1955 рік. Учасники Першого Міжнародного конгресу МПА

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2