«Подорож до Грузії збагатила наші душі й розум…”

     Саме такою є одностайна думка 25  учасників делегації Осередку НАВС Української секції МПА, які наприкінці жовтня протягом тижня подорожували Грузією в рамках туру «Золота лоза». Поїздка була вкрай насиченою: лише пізно ввечері щодня добиралися гості до затишного  тбіліського готелю „Ноєв ковчег”, де на них чекали  завжди усміхнений хазяїн генерал Леван Мамаладзе і смачна вечеря з національних страв.  Обмін враженнями за келихом доброго кахетинського вина, недовгий сон – і з ранку  знову в дорогу.

     Місткий „Мерседес”, кермо якого міцно тримав у руках незворушний водій з незвичним для Грузії ім’ям Робінзон, під загальним проводом  всевідаючого гіда Сурена, кожного дня мчав нас на схід, захід або північ від Тбілісі.  Нам пощастило припасти до християнських святинь у храмах Мцхети (це місто недаремно називають „другим Єрусалимом”), помилуватися дивним краєвидом з гори, де стоїть славнозвісний монастир Джварі, відвідати стародавній печерно-монастирський  комплекс у Вардзія,  зануритися у чудодійну воду джерела Святої Ніни у Бодбе…  Надовго залишиться на губах смак знаменитого вина „Мукузані”, яке ми скуштували у селі Мукузані, всесвітньо відомого „боржомі” у Боржомському парку, „нарзану”, що цілодобово виливається з труби на  Військово-Грузинській дорозі.

      Погода сприяла подорожі: під лагідним осіннім сонцем жовте листя на деревах видавалося золотом, а  сніги на вершинах  Великого Кавказу – сяючим сріблом. Незабутнє враження справив  на нас Тбілісі: вдень – супермодерновими будівлями і мостами, а вночі – сяючими храмами і фортецями, які ніби плавають  над  містом.

      Але головне в Грузії – люди. Вони привітні, щиросерді, веселі  і кожен (це не перебільшення!) освідчується у великій любові до України.  На базарах навіть є  „спеціальні ціни для українців”.

      Члени нашої делегації  мали цікаві зустрічі з грузинськими колегами – ветеранами поліції, під час яких обмінювалися не тільки сувенірами, а й думками щодо проблем реформування правоохоронних органів у наших країнах. Хазяїв особливо цікавив досвід роботи Української секції МПА (з огляду, зокрема, на їхні плани щодо створення національної секції МПА в Грузії).  Зустріч з ветеранами МВС Грузії завершилася обміном прапорами громадських організацій.

     Швидко минув тиждень. З легким сумом і надією на майбутню зустріч розставалися ми з новознайденими друзями. Хай щастить тобі, Грузія!

 

Голова делегації,

віце-президент УС МПА                                                                                                                                   Олександр Ярмиш

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2