Через 13 країн до Храму

Лурд - невелике, незвичайно красиве місто на півдні Франції, в передгір'ях Піренеїв. Один з найбільш популярних в Європі центрів паломництва.

На думку Католицької церкви в 1858 році, 11 лютого, чотирнадцятирічній місцевій мешканці Бернадетте Субіру явилася Діва Марія. Сталося це в одній з печер, Массабель, яких чимало в гірських відрогах, що оточують місто.

Бернадетта свідчила про 18 "явищ". Останнє - 16 червня того ж року. Католицька церква спочатку з крайньою обережністю віднеслася до заяв дівчини, яка була піддана численним допитам з боку адміністративної і церковної влади і рівно численним медичним оглядам, абсолютно всі з яких визнали її повну осудність і позитивно урівноважений характер її особи. Пізніше Бернадетта стала черницею.

Церква ж провела ретельну перевірку усіх викладених дівчиною фактів. В результаті в 1933 році її канонізували під ім'ям святої Бернадетти, а місто Лурд перетворилося на одне з найбільш відвідуваних місць не лише Франції, але і усієї Європи. Щорічно сюди прибуває до п'яти мільйонів прочан. Тільки тих, хто сподівається на зцілення, в рік приїжджає більше 70 тисяч. З 1858 року зареєстровано близько 7000 випадків нез'ясовного зцілення. 67 з них було визнано дивовижними зціленнями.

На місці, де Діва Марія перший раз явилася Бернадетті, методом народного будівництва споруджено санктуарій, святилище, величний храм Нотр-Дам де Лурд.

Починаючи з 1958 року, в травні, Лурд на кілька днів стає місцем військового паломництва, яке саме в той рік започаткували військові відомства Німеччини та Франції як акт примирення воюючих сторін після Другої світової війни. Отже, більше півстоліття щорічно відбуваються паломництва військових, які прибувають у Лурд для того, щоб у спілкуванні і спільних молитвах довести своє бажання жити у мирі, злагоді, добрі та розумінні.

У травні-червні цього року відбулося чергове, 55-те Міжнародне військове паломництво до Лурду, в якому взяла участь найбільш представницька за всі попередні роки делегація військових і працівників міліції України. Велику допомогу в організації цих заходів, забезпеченню участі в них представників України надає кожного року Департамент Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України та його керівник єпископ Михайло (Колтун).

Адмінцентром УС МПА було організовано і за сприяння Департаменту УГКЦ здійснено цього року першу паломницьку подорож до Лурду групи представників Секції. До складу загальної військової делегації увійшло 40 членів нашої громадської організації з різних областей України. Очолив групу віце-президент УС МПА Олександр Зарубицький.

Під час перебування в Лурді делегація УС МПА взяла участь у цікавих заходах, де представляла нашу державу Україну під її національним прапором, а також під прапором Секції. Це й величне спільне богослужіння у підземному храмовому комплексі на 20 тисяч місць, і проходження символічною Дорогою Скорботи з молебнами біля скульптурних композицій, які відображають кожну деталь на шляху Ісуса Христа до Голгофи. Нарешті, апофеозом усього, що відбувалося в Лурді, було нічне факельне шестя по місту до Храму Святої Бернадетти всіх учасників, а це – понад 30 тисяч чоловік. За традицією офіцери були на цих заходах у форменому одязі з нагородами та аксельбантами, а наші жінки - у вишиванках.

Назавжди залишиться у пам’яті кожного з тих, хто був цими днями у Лурді, та атмосфера дружби, тепла, сердечності, взаєморозуміння, яка панувала на вулицях та площах цього чарівного міста.

Паломники також відвідали Ватикан та були присутніми разом з іншими делегаціями на площі Святого Петра під час богослужіння за участі Папи Римського.

Велике враження залишило відвідання Монтсеррату, скельного монастиря в Іспанії, де зберігається знаменита Чорна Мадонна.

Під час подорожі, яка тривала 18 днів, її учасники перетнули тринадцять країн Європи, помилувалися Краковом та Прагою, Парижем та Барселоною, Римом та Венецією, Віднем, Зальцбургом та Будапештом, побували в Монте-Карло, Ніцці, Каннах, інших цікавих місцях.

Безумовно, нинішня та майбутня участь членів Міжнародної поліцейської спільноти у паломництві до Лурду сприятиме утвердженню нашої держави на світовому рівні, духовному збагаченню працівників правоохоронних органів, досягненню порозуміння між людьми.

 

Фоторепортаж про паломництво дивіться у галереї.

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2