зустріч через роки

Минулого року до Запорізького регіонального відділення УС МПА звернулися німецькі колеги з міста Франкфурт-на-Майні з проханням про допомогу своєму земляку члену МПА Вольфгангу Ланхейму  в пошуках родичів на території України.

Після смерті батьків Вольфганг Ланхейм дізнався таємницю свого народження. Його біологічним батьком був Василь Кияшко, військовополонений солдат Червоної Армії, якого на батьківщині вважали безвісти зниклим під час Великої Вітчизняної війни. Пізніше з'ясувалося, що він померлий і похований у Німеччині.

Надати допомогу своєму колезі взялися члени Запорізького відділення Катерина та Ольга Шимановські. Протягом 2013-2014 років ними було здійснено пошукову роботу в архівах України та Росії, зокрема, у Центральному архіві Міністерства оборони Російської Федерації, в результаті чого було визначено можливе коло родичів Вольфганга Ланхейма, які проживають в с. Семенівка Миколаївської області .

Пошуковці звернулися до редакції популярної телепрограми "Жди меня", яка  проявила величезний інтерес до цієї історії і погодилася допомогти в подальших пошуках. Було знято два фільми - в Німеччині, а також на території України, в с. Семенівка, і показано в різних країнах світу. Цю історію неодноразово висвітлював телеканал "Інтер".

В результаті пошуків було знайдено брата Вольфганга Ланхейма, якого на честь батька також було названо Василем. Як виявилося, Василь Васильович Кияшко в даний час проживає в Німеччині в 20 км від свого брата Вольфганга і могили свого батька.

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2